Poprostu i10.pl

Blog o wszystkim i o niczym

Archive for październik, 2010

Thurso – piękna galeria zdjęć

Galerię zdjęć z miejscowości Thurso znajdziecie pod adresem: www.thurso.dth.pl

Thurso (gael. Inbhir Theòrsa) – miasto na północnym wybrzeżu Szkocji w regionie Caithness, założone prawdopodobnie przez Wikingów ok. 1000 roku n.e. Liczba mieszkańców w 2003 roku wynosiła ok. 8 tys. Odpływają stąd promy na pobliskie Orkady. W pobliżu miasta znajduje się elektrownia jądrowa. W mieście znajduje się stacja kolejowa – położony najdalej na północy fragment sieci kolejowej Wielkiej Brytanii.

Ruiny kościoła w Thurso

Ruiny kościoła w Thurso

posted by admin in Turystyka and have No Comments

Uszkodzenie błędnika i zawroty głowy – ćwiczenia, zestaw 2

Drugi zestaw ćwiczeń dla osób mających problemy związane z uszkodzeniem błędnika, zawrotami, zachowaniem równowagi. Uwagi takie same jak do poprzedniego zestawu, czyli cierpliwość i wytrwałość.

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 1b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 1b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 2b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 2b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 3b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 3b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 4b

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 4b

posted by admin in Zdrowie and have Comment (1)

Uszkodzenie błędnika i zawroty głowy – ćwiczenia, zestaw 1

Poniżej zamieszczam pierwszy zestaw ćwiczeń dla osób mających problem z zawrotami głowy, zachowaniem równowagi, uszkodzonym błędnikiem. Pamiętajcie aby te ćwiczenia wykonywać ze spokojem i nie poddawać się, gdy po kilku dniach nie widać znaczącej poprawy. Wytrwałości !

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 1a

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 1a


Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 2a

Zawroty głowy, uszkodzony błędnik - ćwiczenia zestaw 2a

posted by admin in Zdrowie and have Comment (1)

Uszkodzenie obu błędników, paraliż nerwu przedsionkowego, wystąpienie, objawy i leczenie

Uszkodzenie obu błędników, paraliż nerwu przedsionkowego, wystąpienie, objawy i leczenie, czyli jak to się wszystko zaczęło…

Zaczęło się zupełnie niewinnie – poniedziałek wieczorem wracając do pokoju około godziny 23 nagle straciłem równowagę, zachwiało mną, doszedłem do ściany odczekałem chwilkę i wszystko wróciło do normy. Myślałem, zmęczenie… czas się położyć, poszedłem spać.

Budzę się rano, otwieram oczy i świat zaczyna mi wirować, można to określić jako ruchy kuliste, robi mi się nie dobrze. Pierwsza myśl – zatrucie pokarmowe. Ostrożnym krokiem ruszam jednak na śniadanie, idę niepewnie świat trochę wiruje… myślę sobie, zjem coś, wypiję kawę i będzie OK.

Po śniadaniu nie jest OK. Ruszam do apteki i opisuje mój stan. Pani poleca jakieś tabletki i czekoladę. Przypuszcza, że przyczyną moich dolegliwości jest obniżony poziom cukru w organizmie. Za jej naradą kupuję czekoladę, tabletki i ruszam do pracy. W pracy odpływam, czekolada i tabletki nie pomagają, wszystko wiruje – jest mi słabo.

Trafiam do przychodni, kręci mi się w głowie, chodzę jak pijany, nie mogę utrzymać równowagi. Pani bada mi ciśnienie – za wysokie, oczy – stwierdza oczopląs, wypytuje o objawy i stwierdza zapalenie nerwu przedsionkowego, daje skierowanie do szpitala. Zaczęło mnie brać na wymioty, w ciągu 3 godzin wymiotowałem z 7 razy. Tego samego dnia trafiłem do szpitala.

Dostaję kroplówki, tabletki. Trafiam na badania – diagnoza, uszkodzenie obu błędników, paraliż nerwu przedsionkowego, prawdopodobieństwo mikrowylewu. Codziennie samodzielna rehabilitacja, powolne ruszanie głową i oczami. Zbyt szybkie i gwałtowne ruchy powodowały mdłości. Pierwszy dzień w szpitalu, wózek – nie dałem rady swobodnie chodzić. Później pierwsze kroki i krótkie spacery po korytarzu szpitalnym. Powoli z przerwami, zbyt długi bądź szybki spacer powodował mdłości. I tak w szpitalu spędziłem 10 dni samodzielnej rehabilitacji i przyjmowania leków – tabletki i kroplówki.

Po 10 dniach kolejne badanie, oba błędniki nadal uszkodzone, poprawa bardzo mała. Nadal chodzę niepewnie, ale już nie tak jak wcześniej. Zacząłem używać inne zmysły aby trzymać równowagę.

Po wyjściu ze szpitala, leki – Notropil 1200 (1-1-0) i Betaserc 24 (1-0-1). Od momentu jak trafiłem do szpitala minęło 45 dni, do dzisiaj przyjmuje leki. 2 tygodnie temu miałem ponowne badanie błędnika, wyniki – jeden się odbudował, drugi jeszcze nie. Podobno odbudowa błędnika trwa nawet do pół roku.

Pamiętam pierwsze tygodnie po szpitalu – ciężko było funkcjonować. Najgorsza była chyba pierwsza wizyta w supermarkecie, ogrom przestrzeni, towarów, kolorów – nie mogłem tego objąć wzrokiem, wzrok szybko się męczył, przymrużałem oczy, głowa bolała… dopadło mnie zmęczenie. Samo patrzenie było dla mnie ogromnym wysiłkiem. Wszystkie codzienne czynności wykonywałem powoli, ucząc jakby na nowo organizm do funkcjonowania.

Po jakimś miesiącu od trafienia do szpitala czułem się lepiej. Mogłem już funkcjonować, codzienne czynności nie sprawiały mi już problemu.

Funkcjonuję już jednak normalnie, wizyta w markecie nie sprawia mi już problemów, wróciłem do pracy, nie odczuwam już żadnych zawrotów, jednak cały czas na lekach. Nie wykonuje jednak gwałtownych ruchów.

Następne badanie błędnika już za miesiąc, mam nadzieję że już będzie wszystko dobrze. Napiszę o jego wyniku na blogu.

Porada dla chorych – trzeba ćwiczyć, starać się dużo chodzić, trzymać głowę wysoko i patrzeć w dal. Nie mrużyć oczu, przyzwyczajać organizm. Wiem, że na początku jest to trudne, jednak nie można się poddać. Oczywiście jak zaczynają was brać mdłości to zróbcie przerwę.

Przesłanie dla innych – jeżeli widzicie kogoś, kto idzie chwiejnym krokiem, wymiotuje – zachowuje się jak osoba pijana, nie traktujcie go jak pijaka. Ta osoba może być chora, mieć problem z błędnikiem. Zapytajcie co się stało, jak się czuje – wezwijcie pomoc. Uwierzcie, że ten problem może spotkać każdego, tak jak mnie spotkał, choć nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu.|

Przyczyny – nie uzyskałem dokładniej odpowiedzi co jest tego przyczyną, najczęściej są to jednak: stres, zmęczenie, lub po prostu wirus.

Wszystkim chorym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

posted by admin in Zdrowie and have 8 komentarzy

Die Toten Hosen na 5 koncertach w Polsce

Niedawno wystąpiła u nas na pięciu koncertach legendarna niemiecka grupa punk-rockowa Die Toten Hosen. Koncerty odbyły się w następujących miastach:

– 05.10.2010 Poznań Eskulap
– 06.10.2010 Gdańsk Parlament
– 08.10.2010 Warszawa Stodoła
– 09.10.2010 Kraków Kwadrat
– 10.10.2010 Wrocław Klub WZ

Kto był na jakimkolwiek koncercie ten wie co to znaczy zajebisty klimat, śpiewająca i skacząca publika, lejący się po głowach browar i woda oraz glan na głowie. Koszt biletów niewielki, a przeżycia niesamowite. Już czekam na następny przyjazd Die Toten Hosen do Polski. Ciesze się, że zagrali 5 koncertów. Krótką relacje z koncertu Die Toten Hosen w Poznaniu oraz sporo zdjęć możecie znaleźć na stronie www.dth.pl. Więcej informacji na temat koncetów w Polsce znajdziecie w Internecie.

posted by admin in Kultura and have No Comments

Nowe gniazdka i naprawy instalacji telefonicznych w Poznaniu

Telefon (z gr. tele – daleko oraz phone – głos) – urządzenie stanowiące zakończenie łącza telefonicznego; gł. części a.t.: mikrotelefon, w którym zachodzi przetwarzanie dźwięków mowy na sygnał elektryczny (w mikrofonie) lub operacja odwrotna (w słuchawce), tarcza numerowa lub klawiatura, wytwarzające impulsy wybiórcze, oraz przetwornik sygnału elektrycznego na sygnał (optyczny lub akustyczny) przywołujący abonenta.
W tradycyjnym podejściu do telefonii rozróżnia się zagadnienia związane z:
urządzeniami komutacyjnymi, odpowiedzialnymi za zestawianie połączeń (centrale, koncentratory, bramy czyli gateways)
urządzeniami liniowymi i mediami transmisyjnymi (kable miedziane i światłowodowe, radiolinie, przełącznice, urządzenia zwielokrotniające),
urządzeniami abonenckimi, zwanymi również terminalami (telefon, telefaks, modem)
Nowoczesne podejście polega na tym, że w miejsce tradycyjnej komutacji kanałów telefonicznych, przesyłanie sygnałów mowy realizuje się w trybie komutacji pakietów, poprzez sieć transmisji danych, a w szczególności poprzez Internet, w tzw. technologii VoIP.

Firma dapro z Poznania świadczy usługi naprawy instalacji telefonicznych, instalacji i naprawy gniazdek telefonicznych. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 530 994 996.
posted by admin in Telekomunikacja and have No Comments

Pogotowie komputerowe Poznań

Komputer (z ang. computer od łac. computare – obliczać, dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – urządzenie elektroniczne służące do przetwarzania wszelkich informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
Pomimo, że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste(PC), a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową.

Pogotowie komputerowe z Poznania zaprasza do skorzystania z naszych usług. Oferujemy usuwanie wirusów, konfiguracje komputerów, sieci, instalacje oprogramowania, systemów operacyjnych, usuwanie wirusów i inne usługi. Telefon: 530 994 996.

Informacje na temat cennika napraw komputerowych znajdą Państwo klikając na wcześniejszy link.

Proste komputery są na tyle małe, że mogą zmieścić się w zegarku i być zasilane baterią. Z kolei komputery osobiste stały się symbolem ery informatycznej i to je ma na myśli większość populacji mówiąc o „komputerze”. Jednak najliczniejszymi przedstawicielami maszyn liczących są systemy wbudowane sterujące najróżniejszymi urządzeniami – od odtwarzaczy MP3 i zabawek po roboty przemysłowe.
posted by admin in Informatyka and have No Comments

Informatyk Poznań

Informatyk Poznań (łac. informare, -atum: obrazowo opisać) – osoba, która wykształciła się na specjalistę w dziedzinie nowych technologii, posiadającego wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz znającego budowę i zasady działania urządzeń komputerowych, a także potrafiącego tworzyć, przekształcać i przekazywać dane za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań. Zwykle jest to osoba o wysokim stopniu świadomości ogólnych i szczegółowych zasad tworzenia urządzeń i tworzenia oprogramowania, znająca języki programowania i potrafiąca stosować wiedzę teoretyczną w praktyce.
Zwykle informatyk specjalizuje się w określonej dziedzinie nauk komputerowych. Pojęcie „informatyk” niewiele już dziś znaczy bez przymiotnika lub konkretnego określenia. Liczba profesji informatycznych sięga dziś 20, a najważniejsze z nich to: programista, administrator, specjalista od sieci komputerowych.

Wi-Fi [ˈwaɪfaɪ] jest znakiem towarowym Wi-Fi Alliance dla certyfikowanych produktów opartych na standardach IEEE 802.11. Ten certyfikat gwarantuje interoperacyjność pomiędzy różnymi urządzeniami bezprzewodowymi.

Nazwa Wi-Fi jest rozwijana jako skrót od „Wireless Fidelity”, podobnie jak norma jakości dźwięku Hi-Fi to „High fidelity”. Mimo tego, że takie rozwinięcie skrótu jest używane oficjalnie przez Wi-Fi Alliance, niektórzy twierdzą, że skrót ten nic nie znaczy.

Wi-Fi określa potocznie zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie, konfiguracja sieci bezprzewodowych. Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Standard Wi-Fi opiera się na IEEE 802.11.

posted by admin in Informatyka and have No Comments