Poprostu i10.pl

Blog o wszystkim i o niczym

Archive for the 'Informatyka' Category

Odzyskiwanie danych z karty pamięci

Ostatnio miałem problem ze zdjęciami zapisanymi na karcie SD, zdjęcia zginęły. W wakacje zrobiłem dużo zdjęć moim aparatem. Wszystkie zdjęcia zostały zapisane na karcie pamięci. Tydzień temu chciałem przegrać zdjęcia na komputer. Podłączyłem aparat z włożoną kartą pamięci i zacząłem przenosić zdjęcia. Po zakończonej czynności odłączyłem aparat. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zdjęcia które skopiowałem zgineły… tak zdjęcia znikneły z karty pamięci. Nie było ich także na komputerze. Ściągnąłem program do odzyskiwania danych, niestety nie poradził sobie. Później ściągnąłem następny program… ten sam problem. Bardzo zależało mi na odzyskaniu zdjęć z karty SD. Na frazę odzyskiwanie danych z karty pamięci znalazłem stronę: odzyskanie-danych.pl. Wypełniłem formularz, dostałem odpowiedź przesłałem kartę i po 4 dniach otrzymałem przesyłkę ze wszystkimi odzyskanymi danymi. Odzyskano wszystkie moje zdjęcia. Jestem bardzo zadowolony, bo to były fotografie ślubne mojego klienta. Koszt odzyskania zdjęć był niewielki.

posted by admin in Informatyka,Odzyskiwanie danych and have Możliwość komentowania Odzyskiwanie danych z karty pamięci została wyłączona

Pogotowie komputerowe Poznań

Komputer (z ang. computer od łac. computare – obliczać, dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – urządzenie elektroniczne służące do przetwarzania wszelkich informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
Pomimo, że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste(PC), a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową.

Pogotowie komputerowe z Poznania zaprasza do skorzystania z naszych usług. Oferujemy usuwanie wirusów, konfiguracje komputerów, sieci, instalacje oprogramowania, systemów operacyjnych, usuwanie wirusów i inne usługi. Telefon: 530 994 996.

Informacje na temat cennika napraw komputerowych znajdą Państwo klikając na wcześniejszy link.

Proste komputery są na tyle małe, że mogą zmieścić się w zegarku i być zasilane baterią. Z kolei komputery osobiste stały się symbolem ery informatycznej i to je ma na myśli większość populacji mówiąc o „komputerze”. Jednak najliczniejszymi przedstawicielami maszyn liczących są systemy wbudowane sterujące najróżniejszymi urządzeniami – od odtwarzaczy MP3 i zabawek po roboty przemysłowe.
posted by admin in Informatyka and have No Comments

Informatyk Poznań

Informatyk Poznań (łac. informare, -atum: obrazowo opisać) – osoba, która wykształciła się na specjalistę w dziedzinie nowych technologii, posiadającego wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz znającego budowę i zasady działania urządzeń komputerowych, a także potrafiącego tworzyć, przekształcać i przekazywać dane za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań. Zwykle jest to osoba o wysokim stopniu świadomości ogólnych i szczegółowych zasad tworzenia urządzeń i tworzenia oprogramowania, znająca języki programowania i potrafiąca stosować wiedzę teoretyczną w praktyce.
Zwykle informatyk specjalizuje się w określonej dziedzinie nauk komputerowych. Pojęcie „informatyk” niewiele już dziś znaczy bez przymiotnika lub konkretnego określenia. Liczba profesji informatycznych sięga dziś 20, a najważniejsze z nich to: programista, administrator, specjalista od sieci komputerowych.

Wi-Fi [ˈwaɪfaɪ] jest znakiem towarowym Wi-Fi Alliance dla certyfikowanych produktów opartych na standardach IEEE 802.11. Ten certyfikat gwarantuje interoperacyjność pomiędzy różnymi urządzeniami bezprzewodowymi.

Nazwa Wi-Fi jest rozwijana jako skrót od „Wireless Fidelity”, podobnie jak norma jakości dźwięku Hi-Fi to „High fidelity”. Mimo tego, że takie rozwinięcie skrótu jest używane oficjalnie przez Wi-Fi Alliance, niektórzy twierdzą, że skrót ten nic nie znaczy.

Wi-Fi określa potocznie zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie, konfiguracja sieci bezprzewodowych. Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Standard Wi-Fi opiera się na IEEE 802.11.

posted by admin in Informatyka and have No Comments